"Meditace je cesta k lepšímu životu"


inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz


Kniha návštěv

Datum: 10.02.2018

Vložil: Michal

Titulek: Re: meditace

Zrejme si vedome opustila telo, OOBE, astralni cestovani. Neni snadne se do toho stavu dostat, ale to co se tam da zazit, je za hranici naseho fyzickeho sveta. Tom Poutnik na Youtube o tom pekne mluvi.

—————

Datum: 17.05.2017

Vložil: Rankin

Titulek: Obava

Dobrý den, je mi necelých 16 let a rozhodl jsem se si něco málo počíst o meditaci, protože si chci v životě rozšířit obzory a třeba si i odpovědět na často kladené otázky. Ještě jsem nic nezkoušel, protože mám trochu hrůzu z pokud se nepletu tkz. astrální roviny. Myslíte, že obavy jsou na místě? Nebo jen přeci se to může stát po pár meditacích a mohlo by mi to něco udělat ? Myslím si, že není si radno zahrávat s něčím, co úplně neznám, a proto bych byl rád, kdyby mě někdo ještě více zasvětil do tohoto problému. Děkuji.

—————

Datum: 22.05.2017

Vložil: Robert

Titulek: Re: Obava

Ahoj, nemusíš se ničeho obávat, prostě si sedni a medituj, pokud možno pravidelně. Nesnaž se meditací ničeho dosáhnout. Koncentruj se na dech a pozici těla. Nesnaž se odhánět myšlenky ani nemysli na nic konkrétního. Jen pozoruj dech. Během meditace můžeš zažít peklo i ráj. Jakmile se ztratíš v myšlenkách, vracej pozornost na dech. Nikdy nic nehodnoť a taky se nesnaž prožitky opakovat. Medituj pro meditaci, nic více. Je běžné, že se z nitra občas něco nepříjemného vynoří, co tam hnije, ale to se pročistí a spálí samo. Pozornost z meditace se přenáší i do běžného života, vše je pak jednodušší (jeden duch) :) Medituji už 16 let. Měj se krásně.

—————

Datum: 24.08.2016

Vložil: Vojtěch

Titulek: Hudba

Hezký den, rád bych se Vás na něco zeptal. Je dobré si při meditaci pouštět meditační hudbu? Případně pokud je tato věc individuální jak poznám či je pro mne hudba dobrá? Děkuji

—————

Datum: 08.06.2016

Vložil: Tomáš

Titulek: Žádné myšlenky

Dobrý den, zkoušel jsem meditovat, ale žádné myšlenky mi hlavou "nelétají" nemám si tady nic ukládat do krabice na nevhodné myšlenky. Zajímá mě, jestli se mám na něco soustředit případně na něco myslet. Aktivní soustředění se na určitou věc asi není cílem medicate. Jednoduše řečeno, mám prázdou hlavu a soustředím se jenom na dech.

—————

Datum: 27.07.2016

Vložil: Om

Titulek: Re: Žádné myšlenky

Cílem meditace je na nic nemyslet, tím se člověk dostane do hlubší meditace.

—————

Datum: 24.02.2016

Vložil: Honza

Titulek: zlé tušení

Zdravím všechny příznivce meditací. I já medituji a je to jedním slovem bomba. To ale do chvíle dokud se člověk nezačne opravdu nořit hluboko do sebe, že už ani nevíte kde jste, zda jste ještě ve své mysli a svém těle, nebo už narušujete hranice známého světa. Dostal jsem se za hranici vlastní sebekontroly kdy se mě následně zmocnil silný pocit, že nejsem sám a někdo mě pozoruje. Je to tak silná sugesce, že se jí při meditaci těžko zbavuji a brání mi dostat se hlouběji do sebe... Nevím co s tím mám dělat. Má to nějaký důvod? je dobré pokoušet to překonat? Pokaždé když se jakoby dotknu té hranice kdy cítím něčí přítomnost...roste ve mě zlé tušení

—————

Datum: 06.04.2016

Vložil: Pavel

Titulek: Re: zlé tušení

Ahoj Honzo,

mám podobnou zkušenost, a to opakovaně. Samotného by mě zajímalo proč se to děje. Pokud se nepletu, tak duše během meditace může opustit tělo. Dostává se do tkzv. astrální roviny, kde jsou přítomny další bytosti (pocit, že tě někdo sleduje ). Ne všechny tyto bytosti jsou přátelské. Vždy, když se mi to stalo tak, jsem se raději stáhl zpět. Myslím, že jsou nějaké hranice, které je lepší zbytečně nepokoušet. Na druhou stranu i tady existuje určitý pud sebezáchovy (tvůj pocit) a také je s tebou tvůj anděl strážný "který tě chytne za nohu a stáhne zpět". Druhá možnost je tvé rozpoložení, když zahajuješ meditaci. Můžeš mít negativní myšlenky nebo špatnou náladu a tato negativní energie tě vede k negativním zážitkům. Jelikož celý vesmír tvoří energie, je dost možné, že na negativní energii čas od času narazíš. Mě osobně pomáhá se už od začátku meditace soustředit na něco pozitivního. Vše, co jsem napsal se odvíjí od mých zážitků a osobního interpretace nasbíraných informací z oblasti esoteriky. Netvrdím, že vše je pravda a rozhodně nejsem znalec :) Přeji mnoho pozitivní energie do budoucna :)

—————

Datum: 10.02.2018

Vložil: Michal

Titulek: Re: zlé tušení

Ahoj Honzo

To, ze citis neci pritomnost jak te sleduje velmi dobre znam. Muzu te ubezpecit, ze to je jen tvuj strach. Prekonej to a uvidis, ze se posunes, mas-li zajem. Kdyz jsem trenoval vedome opusteni tela, zezacatku jsem to tak mel.

—————

Datum: 29.12.2015

Vložil: Eva

Titulek: Kde???

Pokaždé když chci meditovat tak mi do pokoje buď příjde sestra nebo rodiče ať jdu uklízet nabo tak něco.... nevím vůbec kde bych mohla meditovat....

—————


inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz