"Meditace je cesta k lepšímu životu"


inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz


Kniha návštěv

Datum: 26.07.2013

Vložil: Květina

Titulek: Vše je jedno

Meditace - cesta k osvobození. Prožívání toho, co je, jednota s tím, co je, přítomné ticho v srdci a vnímání svého bytí. Svoboda je síla ducha a meditace nás k ní přivádí. Moudrost je pochopením, že vše spolu souvisí, vše se prolíná, vše se navzájem ovlivňuje, vše jedno jest. Neptej se, komu zvoní hrana. Zvoní tobě /E.Hemingway/

—————

Datum: 28.07.2013

Vložil: Vlastik

Titulek: Re: Vše je jedno

Děkuji za krásný příspěvek.

—————

Datum: 24.07.2013

Vložil: Renyy

Titulek: možná jen sen

Zdravím, medituji již několik let, většinou se jedná o plánovanou meditaci, která mi v životě velmi pomáhá. Avšak jednou jsem prožila zvláštní pocit, stalo se to u kosmetičky, ležela jsem naprosto uvolněná, poslouchala krásnou hudbu, vím, že jsem nespala. Před očima se mi začal odehrávat film z jiné doby, vím, že jsem to byla já a můj přítel, který byl v té době byl již po smrti (sebevražda).
Podle oděvů co jsme v tom "snu" měli na sobě se jednalo asi o 15 století, byli jsme bratr a sestra. Můj bratr v tom "snu" skočil ze skály, zabil se, koukala jsem na něj, byl celý od krve, ohromnou bolestí se mi podlomily kolena a srdce zaplavila obrovská beznaděj a žal, věděla jsem, že mu není pomoci, kolem něj se začaly slítávat havrani a příšerně krákorali.
Věděla jsem, že jsem zároveň na dvou místech na lehátku u kosmetičky a zároveň na útesu koukám na mrtvého bratra, cítila jsem ohromnou bolest, hruď sevřenou a z očí se mi hrnuly slzy, které byly velmi horké až na tvářích pálily jak oheň. Můžete mi někdo vysvětlit co jsem prožila? Mohla jsem se dostat do minulého života?
Děkuji za případnou odpověď Renyy

—————

Datum: 17.09.2013

Vložil: Dušan

Titulek: Re: možná jen sen

Doporučuji knihu Richard Webster Léčení minulými životy. Hledejte také knihy o reinkarnaci,dobrý autor je Thorwald Dethlefsen.Chce to jen hledat a začnou se dít moc zajímavé věci.

—————

Datum: 21.07.2013

Vložil: Janča

Titulek: odpoutání se od všeho zlého

V posledním měsící mám takovej pocit jako by se mi hroutil svět, nebo spíš mi něco utíkalo, rozchod s přítelem, stěhování, problémy v práci... a hlavou mi stále běhá otázka PROČ? Vím že bych všechno měla nechat tak nák plavat a nebabrat se v tom, ale nejde to. začínám pomalu přicházet na silu pozitvních myšlenek(afirmacích) a chtěla bych se zeptat zda pomocí meditace dokážu získat odpovědi nebo spíš lpění na tom to řešit a nechat to odejít?

—————

Datum: 23.07.2013

Vložil: Vlastik

Titulek: Re: odpoutání se od všeho zlého

Milá Jančo, život nám dává do cesty spousty překážek, spousta odpovědí se ukáže časem. Vím, že se to pěkně říká, ale opakuj si, že „co tě nezabije, to tě posílí“. Najít sílu v sobě samotné a překážky překonat bývá hodně těžké; a zde je odpověď na tvoji otázku: ano, meditace ti pomůže. Pomůže ti uklidnit se, dívat se na svět s nadhledem a poslouchat svoje srdce, které ti dobře radí, co máš dělat a jak se ke konkrétním věcem postavit. Nesnaž se zjistit „proč“, čím víc budeš „tlačit na pilu“, tím víc se ti odpovědi budou vzdalovat. Nech vše plynout, žij a odpovědi časem samy vyplavou na povrch a to tehdy, kdy to budeš nejméně čekat.

—————

Datum: 31.07.2013

Vložil: eva

Titulek: Re: odpoutání se od všeho zlého

ne to ovšem ne,but byla chyba ve vás nebo v něm,najděte si jiného a odznova chyby už víte,stěhování do jiného prostředí kde bude líp,problémy v práci jeto vaše vyny nebo jejich.

—————

Datum: 26.09.2013

Vložil: David

Titulek: Re: odpoutání se od všeho zlého

Ahoj Jano,
dle mého by se měl člověk zamyslet nad sebou, poznat sám sebe. S nadhledem se podívat na svůj život a zjistit kde je naše pravé já.
Meditace mi pomáhá problémy odhodit. Vzdát se jich, ale je to asi individuální.
Jste žena, tak se zkuste pomocí meditace ztotožnit třeba s nějakým ženským archetypem. Návod najdete např. tady
https://www.mini-kurzy.cz/zensky-archetyp-stastny-zivot-zeny-v-rezii-cyklu/

—————

Datum: 14.07.2013

Vložil: Honza N.

Titulek: Je to v pořádku.? Nebo je to špatně.?

Ahoj, dnes jsem poprvé zkusil meditovat. Není mi tak úplně všechno jasné. Četl jsem články, o rozporu mezi meditací a koncentrací. A, že pomocí koncentrace dojdu k meditaci. Dnes, ani nevím jestli je to možné, jsem se zkusil oprostit od všech myšlenek, vždy když mi nějaká vběhla do mysli, představil jsem si jak ji uzavírám do desek a ty desky vkládám do jakési knihovny. Je tu problém, že najednou jsem začal silně pociťovat, nevím jestli přesně energii svého těla v každém jeho bodu. Koncentroval jsem se v sama sebe a opuštění mysli od svého těla. A najednou po asi 25 minutách meditace jsem jakoby vzešel sám nad sebe a jakoby jsem se na sebe koukal a v tu chvíli jsem rychle otevřel oči, připadalo mi to jako bych opouštěl tento svět. Dalo by se říct, že jsem se dost lekl. A potom jak jsem se rychle probral tak jsem se snažil projít, ale jedna noha mně úplně přestala poslouchat. Jako by nebyla součástí mého těla. Nemohl jsem s ní nijak manipulovat. Chci se zeptat jestli je toto nebezpečné.? Ten pohled sama sebe a pocit opouštění svého těla.? Předem moc děkuji za odpověď.

—————

Datum: 23.07.2013

Vložil: Vlastik

Titulek: Re: Je to v pořádku.? Nebo je to špatně.?

Ten pocit opouštění těla se obecně nazývá OOBE - Out of Body Experience neboli Mimotělní zážitek a není to jen pocit. Nebezpečné to není, pokud si člověk zřídí potřebnou ochranu, rozhodně to nedoporučuji praktikovat bez patřičného prostudování OOBE problematiky a navštívení nějakého semináře, který se tím zabývá. K té meditaci tedy konkrétně Tobě doporučuji nijak zatím nevizualizovat – tedy prozatím, prostě myšlenku jen pozorovat a čekat, až odejde, ale kromě jedné věci: představuj si, že ti z nohou rostou kořeny hluboko do země nebo že jsi něčím připoután k zemskému jádru, to ti pomůže neodpoutávat se svévolně nekontrolovatelně od těla. Nekoncentrovat se na nic, jen "být" a sledovat myšlenky, uvědomovat si, že ty myšlenky sleduješ, tím docílíš toho, že mysl budeš kontrolovat a umožní ti to meditovat v pravém slova smyslu. To, žes cítil svoji energii, to je normální, v uvolněném relaxovaném stavu to cítí (doufám) většina meditujících, spousta lidí i v běžném bdělém stavu. Je to hodně složitá problematika, někdy se k tomu možná vrátím třeba i v nějakém článku, teď se zase musím vrátit k práci. :-) V každém případě všechno chce svůj čas a cvik, přeji ti krásné meditování, Tobě to pěkně půjde, ale jak říkám – chce to cvičit, jen častým cvičením dosáhneš těch nejlepších výsledků.

—————


inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz