"Meditace je cesta k lepšímu životu"


Vizualizace


Vizualizace je výborným nástrojem pro vnitřní zobrazení a vnější uskutečnění vašich cílů a představ. Úspěšní manažeři, podnikatelé ale i sportovci to ví a denně praktikují meditaci spojenou s vizualizací. Vizualizace se tedy provádí za účelem toho, aby se vám splnilo to, po čem toužíte, co si přejete, ať se to týká zdraví, vztahů nebo třeba financí. Takto vytvořené obrazy pro vás představují takový hnací motor pro uskutečňování vašich dalších činů a rozhodnutí. Někomu se vizualizovaná přání zhmotní, splní, chcete-li, dříve, někomu později. Záleží na mnoha okolnostech, zejména na tom, jak často se vizualizace provádí, ale i jak moc si přejete vámi vizualizovanou situaci uskutečnit a jako moc věříte v to, že se vám to splní. Pokud si představujete něco, v co nevěříte, že by se vám mohlo přihodit nebo co byste mohli získat, tak v tomto případě je vizualizace naprosto zbytečná a budete dál žít jen ve snech. Ale pokud jste pevně rozhodnuti si myšlenku zhmotnit, převést ze snů do reality, jste přesvědčeni o tom, že je to na cestě, budete to skutečně zažívat a mít.
Vždy je třeba si vizualizovanou situaci představovat tak, jakože se to už stalo, jakože jste to už získali. Vcítit se do té situace, jako že už to máte, že v tom žijete. Prostě při tom cvičení, při vizualizaci, je potřeba cítit se tak, jak byste se cítili, kdyby vaše přání už bylo splněno. Je ale nutná vytrvalost a nevdávat se – cvičit, vizualizovat a být trpělivý.
 


inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.czNávod
Najděte si klidné a tiché místo viz Meditace – návod.
Před samotným cvičením si ujasněte, jakou situaci chcete vizualizovat. Vnitřním viděním si představte situaci tak, jako by už nastala, vciťte se do té situace, prociťte všechny detaily.
Příklad: chcete se stát vedoucím ve vaší firmě. Představte si, jak sedíte na šéfovské židli, vnitřně ten pocit prožijte. Představujte si, jak rozdáváte úkoly, jak kolem vás chodí vaši podřízení a zdraví vás. A tak dále, přestavujte si všechno, co od toho čekáte a co si přejete. Ciťte to!
Jedná se skutečně o jednoduché cvičení a za zkoušku nic nedáte. Časem zjistíte, že se vám zvyšuje sebevědomí a sebeúcta. Jen je třeba zbavit se všech pochyb a věřit, že vámi vizualizovaná skutečnost, přání, situace, je na cestě.
Ani Řím nepostavili za den, takže se nevzdávejte, když se vám za týden cvičení nic nového nepřihodí, žádná myšlenka nepřijde, nikdo vám nezavolá a vše bude pořád stejné. U někoho změna k lepšímu může nastat dříve, u jiného později. Jisté ale je, že změna nastane, pokud setrváte ve cvičení, věříte a nepochybujete.
Jedna z mých zkušeností: když mi bylo asi dvacet, hledal jsem si práci a narazil jsem na jednu firmu, kde hledali operátora k počítači. Ta práce mě moc nelákala, ale večer jsem si představoval, že pracuji jako šéf. Druhý den mi volal majitel té firmy a do telefonu mi řekl, že odchází vedoucí toho počítačového oddělení, a že by byl rád, kdybych já nastoupil na jeho místo. Ve zhruba dvaceti letech jsem šéfoval sedmi nebo osmičlennému týmu. Díky vizualizaci. Pár let na to jsem začal podnikat a dá se říct, že úspěšně podnikám dodnes. Byl bych moc rád, aby tento můj příklad byl pro vás inspirujícím, a přeji hodně štěstí při vytváření vašich dalších úspěchů. :-)